Nové nahrávky

ARC
"Arkhangelsk"

ARC

AARNI
"Tohcoth"

AARNI

Z našeho e-shopu

ARC
"Arkchangelsk"

AARNI
"Tohcoth"

GOSPEL OF THE FUTURE
"s/t "

Novinky

Předprodej nových CD DYING PASSION a DWARFSTAR právě spuštěn

Dnešním dnem začínáme předprodej našich dvou nových titulů, které vydáváme v pondělí 19. 12. 2016. CD je již možné objednat v našem e-shopu a zasíláme ihned po vydání.

06.12.2016

SVLÉKNI TMU tour 2017

Na přelomu ledna / února nového roku 2017 se uskuteční česko-slovenské turné labelu Epidemie Records. Na šesti koncertech představí svou aktuální tvorbu kapely DYING PASSION, HEIDEN a SOMNUS AETERNUS. Těšit se můžete na: 27. 1. BRNO (Melodka), 28. 1. OSTRAVA (Barrák), 3. 2. PRAHA (Modrá Vopice), 4. 2. PLZEŇ (Divadlo Pod Lampou), 10. 2. BÁNSKÁ BYSTRICA (Tartaros), 11. 2. ŽILINA (Kolečko).

06.12.2016

DYING PASSION – Black Threads CD

Zvětšit obrázek - 161206-c1yp.jpgOsmé řadové album šumperské stálice přináší na ploše 50-ti minut 10 skladeb křehké náladotvůrné melancholické hudby s dominantním ženským vokálem.

Každému z nás se už někdy stalo, že myslí na nějakou písničku, přehrává si ji v duši a najednou - ji někdo nahlas zpívá, až to s námi trhne překvapením. Nebo když člověk hledá slovo, kterým by vystihl myšlenku, která se mu právě zrodila v hlavě, a v tom ji řekne někdo úplně jiný, jakoby se napojil na naši mysl nějakým neviditelným datovým kabelem. Ať chceme nebo ne, jsme spojeni a propojeni. Nad celým tímto naším světem se nachází pavučina černých vláken, kterými běží naše myšlenky, pocity, bolest, radost i tužby úplně stejně, jako když do pavučiny skutečné vlétne moucha, spadne kapka vody, nebo se do ní opře vítr. Je černá nikoliv proto, že by snad ona barva měla vystihovat špatné, ale proto, že naše prostředky jak to popsat jsou velmi omezené. Stejně jako v případě temné hmoty, což je termín pro něco, co z té největší části tvoří náš vesmír, tedy i nás samotné a my nemáme ani zdání, co to vlastně je. A vlastně je to tak i s hudbou samotnou. Není, a přesto nás dokáže nést vysoko a daleko, být nám mostem nad rozbouřenými vodami, klidným přístavem mysli, dávat nám křídla i způsobit lásku. A proto buďme v případě našich myšlenek obezřetní a vyvarujme se těch zlých, negativních a destruktivních. Protože nevíme, co se s nimi na druhém konci vlákna může stát. A stejně jako se vším, platí jedno, co dáš to i dostaneš. Tedy dávejme a dostávejme jen dobré. O tomhle a o pocitech, které z toho plynou, je toto CD.

Nahrávalo se ve Spacosh Studios pod vedením Martina Spacoshe . Album Black Threads vychází 19. 12. 2016 pod hlavičkou Epidemie Records v limitované (300 ks) ručně číslované digipackové edici.

Dying Passion

06.12.2016

DWARFSTAR - Perplexing Reality CD

Zvětšit obrázek - 161206-g771.jpgSpolupráce labelu Epidemie Records s maďarskou scénou má dlouhou tradici, která sahá do roku 2009 kdy jsme objevili Thy Catafalque a vydali jejich fenomenální album Róka Hasa Rádió. V pozdějších letech jsme vydali v reedici předchozí album Thy Catafalque Tünö Idö Tárlat a neofolkové projekty Larrnakh , Woodland Choir a martial industriální Kriegsfall-U. Nyní s velikou radostí představujeme náš další pozoruhodný objev tamní scény. DWARFSTAR je tajemný rituální dark avantgarde transcendental projekt s kořeny v hluboké undergroundové black metalové scéně.

Album Perplexing Reality přináší 5 kompozic na ploše 61 minut a vychází v limitované edici 300 ručně číslovaných kopií v jewel case balení.

Lahůdka pro příznivce novějších Ulver, Manes a ambientních pasáží Thy Catafalque.

Dwarfstar has a strong spiritual background which is rooted in the ideas of Transcendental Voidism. Both the lyrics and the atmospheres concentrare on the Gnostic Knowledge, which helps to liberate the Transcendental Souls of human creatures from the prison of the material cosmos, from the claws of the transcendental paradoxon. Dwarfstar has nothing to do with those very popular empty-headed so called "satanic" views which are based mostly on goalless self-destruction, goalless hatred towards mankind, worshipping „darkness” etc. while in the background the so called followers are into partying, friendship, love and sex. NO!! Dwarfstar is a real manifestation of Rebellious Spirit and has two concrete goals: 1. God-Man realization (to reach the final Enlightenment) 2. To inspire the others (only the real Seekers) on their way of searching for the final Enlightenment. Of course the music of Dwarfstar is recommended for every open minded listener who like dark atmospheres in music and/or musical avantgardism, but this project can be completely appreciated only by the Real Spiritual Seekers (if there is any amongst the listeners of modern extreme music). Very important to mention that however Dwarfstar is deeply spiritual, but not religious at all. Dwarfstar concentrates on pure spiritual values, beyond the level of the religious rituals and religious force-glorification. Of course if somebody still needs some religious rituals which are useful for the given person on his/her own way of inner development, that is absolutely understood and not refused at all. But it does not mean, that Dwarfstar should ever support any kind of religious idiotism (the ways of holy blasphemy). When it comes to those forms of religious attitude which are based on zealotry, blind-belief, blind following and often malignant hypocrisy, Dwarfstar is definitely anti-religious. Dwarfstar also refuses the life-standards of the modern world and it's decadent societies. Also very important to mention, that Dwarfstar does not represent any political or nationalistic views.

06.12.2016

Podzimní aktualizace e-shopu EPIDEMIE RECORDS

Zvětšit obrázek - 161109-wtja.jpgPrávě proběhla velká podzimní aktualizace našeho e-shopu. Z nových titulů doplněných do e-shopu můžeme doporučit například nové album maďarského post black metalového projektu THY CATAFALQUE, americko-kolumbijské pekelníky INQUISITION, rumunské black metalisty NEGURA BUNGET, zasněné náladotvůrné melancholiky ALCEST, americkou sludge doom partu SUBROSA, řecké avantgardní black metalisty AENAON, italský tajemný projekt LORD AGHEROS nebo ukrajinskou black metalovou stálici LUCIFUGUM. Z domácí scény se s novým albem hlásí plzeňská UMBRTKA, řádně ujetý NECROCOCK či jihlavské dark ambientní duo TÁBOR RADOSTI. Pro úplný přehled naší nabídky (1 800 titulů) stačí v e-shopu kliknout na sekci Nové zboží.

09.11.2016

Starší novinky

Jazyk

CZ EN

Připravujeme

DYING PASSION - Black Threads CD

19. 12. 2016

DWARFSTAR - Perplexing Reality CD

19. 12. 2016

O nás

Počátky vydavatelství EPIDEMIE RECORDS sahají do roku 1993, kdy se z malé distribuce fanzinů a demokazet zrodil D.I.Y. hardcore / punk / grind label.

V druhé polovině devadesátých let minulého století vcházíme ve známost jako vydavatelství orientující se především na death metal a grindcore, s občasnými výlety směrem k experimentálním žánrům.

Současný profil vydavatelství je jen velice těžko definovatelný, dáváme prostor rozličným hudebním žánrům, ale nejčastěji a nejraději vydáváme to, co se nejvíce líbí nám – drone, ambient, black metal, funeral doom, avantgardní metal. Velký důraz klademe také na grafické provedení a celkové zpracování vydávaných titulů, kterých máme doposud zrealizovaných více něž 80.

Kromě vydavatelské činnosti provozujeme také rozsáhlou distribuci hudebních nosičů formou zásilkové služby.

Příležitostně se také zabýváme pořádáním koncertů a děláme i klubový festival PRAGUE APOCALYPTIC EVENING, který si klade za cíl představit v Praze to nejlepší ze světové dark ambient / folk / industrial scény.

Ikonky

Epidemie Records