Nové nahrávky

ARC
"Arkhangelsk"

ARC

AARNI
"Tohcoth"

AARNI

Z našeho e-shopu

ARC
"Arkchangelsk"

AARNI
"Tohcoth"

GOSPEL OF THE FUTURE
"s/t "

Novinky

EPIDEMIE RECORDS na pražském koncertě ORDO ROSARIUS EQUILIBRIO

Zvětšit obrázek - 160912-5hli.jpgV sobotu 24. 9. 2016 budeme s vybranou částí naší distribuce přítomni na velmi pozoruhodném koncertě. Pokud chcete něco donést z našeho e-shopu, dejte nám vědět pár dní předem.

V podzimní Praze proběhne rituál v režii těles Ordo Rosarius Equilibrio, Der Blaue Reiter, The Devil and the Universe a Sophia.

Švéd Tomas Pettersson byl s ambientním zjevením Ordo Equilibrio jedním z nejdůležitějších artefaktů kultovního labelu Cold Meat Industry. Po třech albech bylo jméno projektu upraveno na dnešní Ordo Rosarius Equilibrio a Pettersonův apocalyptic pop, jak autor svoji tvorbu sám označuje, se stal v běhu let o něco „písničkovějším“. Pořád však jeho tvorba přímo mokvá libertinstvím, temnotou a sexuálním obžerstvím. Po šestileté pauze letos vyšlo nové dlouhohrající album „(Vision: Libertine) – The Hangman´s Triad“ a perverzní hvězda Ordo Rosarius Equilibrio zazáří i u nás.

Svoje epické vystoupení si ten samý večer odbude i Sathorys Elenorth, dorazivší z Barcelony v čele neoklasického martial monstra Der Blaue Reiter. Jeho až soundtrackové pojetí oscilující od klavírní křehkosti po kataklysmatické poryvy smyčců a perkusí vykreslí tragické scénáře z desek i našemu publiku. Bude záhodno vzít si na sebe (zcela výjimečně) něco černého, neboť nás čeká drásavý funus čehokoliv hezkého. Stejně jako na poslední desce i v Praze Sathorysovi vypomůžou Bjärgövé z Arcany o což bude jeho vystoupení ještě zajímavější.

Okultní špetku do rituálního kruhu přijedou přihodit i rakouští kozlíci The Devil and the Universe. Ti jsou u nás poměrně častým hostem, ale jejich účast jim nezařídila žádná nekalá woodoo praktika, nýbrž skvělé album „Benedicere“, které českému publiku kapela živě představí poprvé. Jejich klasické tribal výrazivo je nyní okořeněno biblickou mystikou, v jejímž odrazu se mísí andělská poetika s mystickou temnotou.

Kýbl nečistoty vám na hlavy vychrstne s rozvířením prvních tónů setu švédského projektu Sophia. Peter Bjärgö, Cecilia Bjärgö, Stefan Eriksson – oklikou se vracíme ke Cold Meat Industry, jejichž další hvězdou kdysi byla neoklasická Arcana. Sophia je její martial industriální levoboček, v němž se jeho tvůrci zbavují temnějších nápadů, které se do konceptu křehčího hvězdného jména nehodí. Nejde však o žádný odpad – čekejte jen koma plné obrazů malovaných barvami zkázy a destrukce.

24. září 2016 se klub Nová Chmelnice změní v pohřebiště plné mrtvých těl i duší. Buďte při tom a nechte se vnitřně vydrancovat. Bude to stát za to!

Sanctuary

12.09.2016

Nové album HEIDEN na vinylu + aktualizace e-shopu EPIDEMIE RECORDS

Zvětšit obrázek - 160513-fc66.jpgNové album HEIDEN – Na svůj příběh jsme sami, které vyšlo v listopadu 2015 u Epidemie Records jako limitované digipack CD nyní vychází také v nádherném limitovaném vinylovém vydání. Samozřejmě ho máme v našem e-shopu, kde navíc můžete využít zvýhodněného nákupu tohoto alba na vinylu a CD za speciální cenu, která platí do neděle 12. 6. 2016. Náš e-shop prošel také jarní aktualizací, tedy opět spousta novinek v distribuci. Pro úplný přehled můžete navštívit sekci Nové zboží: Epidemie Records e-shop

13.05.2016

Předprodej nového alba SOMNUS AETERNUS zahájen + jarní aktualizace e-shopu EPIDEMIE RECORDS

Zvětšit obrázek - 160318-qd93.jpgPrávě jsme zahájili předprodej nového alba brněnské doom metalové kapely SOMNUS AETERNUS. Album vychází v pátek 1. 4. 2016 a cd budeme rozesílat v prvních dubnových dnech. Nové cd vychází v digipackové edici s 12-ti str. bookletem. Limitováno na 300 ks a ručně očíslováno. K dostání jé také speciální sběratelská edice, která kromě digipacku obsahuje obsáhlý výpravný 20-ti str. booklet (25 ks česká verze, 25 ks anglická verze), samolepku, fotku a vše je vloženo ve speciálním papírovém přebalu. V distribuci máme také debutní cd On The Shores Of Oblivion z roku 2012. Kapela sama své nové album charakterizuje slovy: „Naše pojetí doomu zasahuje do širokého teritoria zhruba mezi kapelami Ahab, Swallow the Sun, Arcturus, Opeth a Agalloch. Doom metal v našem pojetí je komplexní a tak trochu nevyzpytatelný. Druhé album "Exulansis" vydané v roce 2016 u Epidemie Records si bere inspiraci z post-metalu a black metalu, přičemž ale stojí pevně na doomových základech.“

Zároveň také proběhla jarní aktualizace e-shopu Epidemie Records. Stačí v e-shopu kliknout na sekci Nové zboží a seznámit se blíže s naší nabídkou. Máme nové album pozoruhodné finské psychedelické metalové kapely ORANSSI PAZUZU, nové album norských ULVER, francouzské martial industrial projekty AUSWALHT, I.R.O.N. a LEGIONARII, znovu vydané album maďarských GIRE, což je vedlejší projekt Thy Catafalque, britskou doom metalovou kapelu OF SPIRE & THRONE a mnoho dalších.

18.03.2016

SOMNUS AETERNUS u EPIDEMIE RECORDS

Zvětšit obrázek - 160311-mg2v.jpgNovou akvizicí u labelu Epidemie Records se stává brněnská doom metalová kapela SOMNUS AETERNUS. Právě v těchto dnech dokončují své nové, v pořadí druhé album, které přinese 50 minut hutného doom metalu s drobnými vlivy různých hudebních stylů. Exulansis, jak se deska bude jmenovat, neortodoxním způsobem hudebně i lyricky zkoumá hranice ryzího šílenství a ryzího citu. Jeho premisou je, že ať se tyto odehrávají na pozadí každodenní rutiny, nebo velkolepých scenérií, jsou jediným skutečným důkazem toho, že jsme naživu. Album vyjde v limitované edici 300 ks ručně číslovaných digipacků s 12-ti str. bookletem, z nihž 50 ks bude navíc provedeno ve speciální sběratelské edici. Datum vydání je stanoveno na 1. 4. 2016 a o týden později, tedy 8. 4. 2016 proběhne křest v brněnském klubu Melodka. V polovině března také v našem e-shopu zahájíme předprodej.

Somnus Aeternus

12.02.2016

Nové album HEIDEN + podzimní aktualizace e-shopu EPIDEMIE RECORDS

Zvětšit obrázek - 151019-nj6o.jpgDnešním dnem startujeme předprodej nového cd "Na svůj příběh jsme sami" brněnské melancholické kapely HEIDEN. Následovník velice ceněných desek "Dolores" (2011) a "A kdybys nebyla, vymyslím si tě" (2013) vychází v limitované (300 ks) ručně číslované digipackové edici. Oficiální datum vydání je 1. 11. 2015, ale k rozesílání budeme mít cd o několik dní dříve. Album se tak pro vás může stát velmi příjemným společníkem pro nadcházející ponuré podzimní dny. Za speciální zvýhodněnou cenu také nabízíme nové album HEIDEN společně s rok starou deskou "Večernice – proplouváš" stylově (a dříve i personálně) spřízněných MORGUE SON. V nabídce máme i starší alba HEIDEN.

Též proběhla podzimní aktualizace e-shopu Epidemie Records. Novinek je opět celá řada. Máme dlouho očekávané album maďarského avantgardně metalového skvostu THY CATAFALQUE, novou desku polských pekelníků MGLA, krásné náladotvůrné album britských ANTIMATTER, řádnou funeral doom metalovou nálož finských SKEPTICISM, mezopotámský black metal v podání izraelských ARALLU, pagan metalovou živelnost lotyšských SKYFORGER, atmosférickou temnotu syrských THEORIA či velmi povedený živák moravských FORGOTTEN SILENCE. V tuto chvíli náš e-shop nabízí 1927 položek. Pro bližší prozkoumání navštivte náš e-shop na Epidemie Records e-shop a klikněte na Nové zboží.

19.10.2015

Starší novinky

Jazyk

CZ EN

Připravujeme

DYING PASSION - Black Threads CD

prosinec 2016

O nás

Počátky vydavatelství EPIDEMIE RECORDS sahají do roku 1993, kdy se z malé distribuce fanzinů a demokazet zrodil D.I.Y. hardcore / punk / grind label.

V druhé polovině devadesátých let minulého století vcházíme ve známost jako vydavatelství orientující se především na death metal a grindcore, s občasnými výlety směrem k experimentálním žánrům.

Současný profil vydavatelství je jen velice těžko definovatelný, dáváme prostor rozličným hudebním žánrům, ale nejčastěji a nejraději vydáváme to, co se nejvíce líbí nám – drone, ambient, black metal, funeral doom, avantgardní metal. Velký důraz klademe také na grafické provedení a celkové zpracování vydávaných titulů, kterých máme doposud zrealizovaných více něž 80.

Kromě vydavatelské činnosti provozujeme také rozsáhlou distribuci hudebních nosičů formou zásilkové služby.

Příležitostně se také zabýváme pořádáním koncertů a děláme i klubový festival PRAGUE APOCALYPTIC EVENING, který si klade za cíl představit v Praze to nejlepší ze světové dark ambient / folk / industrial scény.

Ikonky

Epidemie Records