Nové nahrávky

ARC
"Arkhangelsk"

ARC

AARNI
"Tohcoth"

AARNI

Z našeho e-shopu

ARC
"Arkchangelsk"

AARNI
"Tohcoth"

GOSPEL OF THE FUTURE
"s/t "

Novinky

600 titulů v e-shopu Epidemie Records za velmi speciální cenu

V souvislosti s připravovaným novým e-shopem, který plánujeme spustit v červenci 2017 dochází také k celkové reorganizaci našeho skladu. Jak jsme již zmiňovali minule, mnoho titulů ze současného e-shopu v tom novém již nenaleznete. Nyní přicházíme s nabídkou velmi speciálních cen na 600 titulů. Mnoho titulů je v cenové kategorii 50 Kč, 80 Kč, 100 Kč. Pokud vás tam něco zaujme, budeme rádi když této možnosti využijete. Můžete si za směšný peníz rozšířit své sbírky i hudební obzory a nám tím pomoci pročistit sklad a realizovat tvorbu nového e-shopu. Pro úplnou nabídku stačí kliknout na sekci Slevy.

30.05.2017

Chystané změny v e-shopu EPIDEMIE RECORDS

V těchto dnech začínáme pracovat na zbrusu novém e-shopu Epidemie Records, který spustíme pravděpodobně v červenci. Nový e-shop bude vizuálně i uživatelsky příjemnější i přehlednější. Zároveň dojde k velké selekci distribuovaných titulů a mnoho titulů ze současného e-shopu v tom novém již nenajdete. Týká se to především různých obskurnějších titulů, které máme už třeba jen v posledním kuse, většiny výprodejových titulů, hodně starých titulů atd. Pokud tedy uvažujete o tom doplnit si sbírky právě o tyto tituly, máte možnost několik posledních týdnů.

17.05.2017

Jarní aktualizace e-shopu EPIDEMIE RECORDS

Zvětšit obrázek - 170404-7aq8.jpgPrávě proběhla rozsáhlá aktualizace e-shopu Epidemie Records. Tradičně celá řada novinek, jakožto i starších titulů, které máme opět k dostání. Máme nové album Winter britské post black metalové kapely FEN, nové album pozoruhodné islandské black metalové kapely DYNFARI, třetí album belgických CULT OF ERINYES, nové album pozoruhodného projektu LETHE hrající avant-gardní metal / experimental / trip hop, krásnou zasněnou desku Metanoia od maďarských THE MOON AND THE NIGHTSPIRIT, originální německé doomaře DOOMED, experimentující a stále hledající norské ULVER, melancholické náladotvůrce LES DISCRETS. Z domácí scény potom nové album black metalových INFERNO či MALLEPHYR, nebo funeral doom metalové QUERCUS. Je toho všeho samozřejmě mnohem, mnohem více. Pro více detailů stačí navštívit náš e-shop, kliknout na sekci Nové zboží a ponořit se do naší kompletní nabídky, která čítá téměř 2 000 velice různorodých titulů.

04.04.2017

DYING PASSION – Black Threads CD

Zvětšit obrázek - 161206-c1yp.jpgOsmé řadové album šumperské stálice přináší na ploše 50-ti minut 10 skladeb křehké náladotvůrné melancholické hudby s dominantním ženským vokálem.

Každému z nás se už někdy stalo, že myslí na nějakou písničku, přehrává si ji v duši a najednou - ji někdo nahlas zpívá, až to s námi trhne překvapením. Nebo když člověk hledá slovo, kterým by vystihl myšlenku, která se mu právě zrodila v hlavě, a v tom ji řekne někdo úplně jiný, jakoby se napojil na naši mysl nějakým neviditelným datovým kabelem. Ať chceme nebo ne, jsme spojeni a propojeni. Nad celým tímto naším světem se nachází pavučina černých vláken, kterými běží naše myšlenky, pocity, bolest, radost i tužby úplně stejně, jako když do pavučiny skutečné vlétne moucha, spadne kapka vody, nebo se do ní opře vítr. Je černá nikoliv proto, že by snad ona barva měla vystihovat špatné, ale proto, že naše prostředky jak to popsat jsou velmi omezené. Stejně jako v případě temné hmoty, což je termín pro něco, co z té největší části tvoří náš vesmír, tedy i nás samotné a my nemáme ani zdání, co to vlastně je. A vlastně je to tak i s hudbou samotnou. Není, a přesto nás dokáže nést vysoko a daleko, být nám mostem nad rozbouřenými vodami, klidným přístavem mysli, dávat nám křídla i způsobit lásku. A proto buďme v případě našich myšlenek obezřetní a vyvarujme se těch zlých, negativních a destruktivních. Protože nevíme, co se s nimi na druhém konci vlákna může stát. A stejně jako se vším, platí jedno, co dáš to i dostaneš. Tedy dávejme a dostávejme jen dobré. O tomhle a o pocitech, které z toho plynou, je toto CD.

Nahrávalo se ve Spacosh Studios pod vedením Martina Spacoshe . Album Black Threads vychází 19. 12. 2016 pod hlavičkou Epidemie Records v limitované (300 ks) ručně číslované digipackové edici.

Dying Passion

06.12.2016

DWARFSTAR - Perplexing Reality CD

Zvětšit obrázek - 161206-g771.jpgSpolupráce labelu Epidemie Records s maďarskou scénou má dlouhou tradici, která sahá do roku 2009 kdy jsme objevili Thy Catafalque a vydali jejich fenomenální album Róka Hasa Rádió. V pozdějších letech jsme vydali v reedici předchozí album Thy Catafalque Tünö Idö Tárlat a neofolkové projekty Larrnakh , Woodland Choir a martial industriální Kriegsfall-U. Nyní s velikou radostí představujeme náš další pozoruhodný objev tamní scény. DWARFSTAR je tajemný rituální dark avantgarde transcendental projekt s kořeny v hluboké undergroundové black metalové scéně.

Album Perplexing Reality přináší 5 kompozic na ploše 61 minut a vychází v limitované edici 300 ručně číslovaných kopií v jewel case balení.

Lahůdka pro příznivce novějších Ulver, Manes a ambientních pasáží Thy Catafalque.

Dwarfstar has a strong spiritual background which is rooted in the ideas of Transcendental Voidism. Both the lyrics and the atmospheres concentrare on the Gnostic Knowledge, which helps to liberate the Transcendental Souls of human creatures from the prison of the material cosmos, from the claws of the transcendental paradoxon. Dwarfstar has nothing to do with those very popular empty-headed so called "satanic" views which are based mostly on goalless self-destruction, goalless hatred towards mankind, worshipping „darkness” etc. while in the background the so called followers are into partying, friendship, love and sex. NO!! Dwarfstar is a real manifestation of Rebellious Spirit and has two concrete goals: 1. God-Man realization (to reach the final Enlightenment) 2. To inspire the others (only the real Seekers) on their way of searching for the final Enlightenment. Of course the music of Dwarfstar is recommended for every open minded listener who like dark atmospheres in music and/or musical avantgardism, but this project can be completely appreciated only by the Real Spiritual Seekers (if there is any amongst the listeners of modern extreme music). Very important to mention that however Dwarfstar is deeply spiritual, but not religious at all. Dwarfstar concentrates on pure spiritual values, beyond the level of the religious rituals and religious force-glorification. Of course if somebody still needs some religious rituals which are useful for the given person on his/her own way of inner development, that is absolutely understood and not refused at all. But it does not mean, that Dwarfstar should ever support any kind of religious idiotism (the ways of holy blasphemy). When it comes to those forms of religious attitude which are based on zealotry, blind-belief, blind following and often malignant hypocrisy, Dwarfstar is definitely anti-religious. Dwarfstar also refuses the life-standards of the modern world and it's decadent societies. Also very important to mention, that Dwarfstar does not represent any political or nationalistic views.

06.12.2016

Předprodej nového alba SOMNUS AETERNUS zahájen + jarní aktualizace e-shopu EPIDEMIE RECORDS

Zvětšit obrázek - 160318-qd93.jpgPrávě jsme zahájili předprodej nového alba brněnské doom metalové kapely SOMNUS AETERNUS. Album vychází v pátek 1. 4. 2016 a cd budeme rozesílat v prvních dubnových dnech. Nové cd vychází v digipackové edici s 12-ti str. bookletem. Limitováno na 300 ks a ručně očíslováno. K dostání jé také speciální sběratelská edice, která kromě digipacku obsahuje obsáhlý výpravný 20-ti str. booklet (25 ks česká verze, 25 ks anglická verze), samolepku, fotku a vše je vloženo ve speciálním papírovém přebalu. V distribuci máme také debutní cd On The Shores Of Oblivion z roku 2012. Kapela sama své nové album charakterizuje slovy: „Naše pojetí doomu zasahuje do širokého teritoria zhruba mezi kapelami Ahab, Swallow the Sun, Arcturus, Opeth a Agalloch. Doom metal v našem pojetí je komplexní a tak trochu nevyzpytatelný. Druhé album "Exulansis" vydané v roce 2016 u Epidemie Records si bere inspiraci z post-metalu a black metalu, přičemž ale stojí pevně na doomových základech.“

Zároveň také proběhla jarní aktualizace e-shopu Epidemie Records. Stačí v e-shopu kliknout na sekci Nové zboží a seznámit se blíže s naší nabídkou. Máme nové album pozoruhodné finské psychedelické metalové kapely ORANSSI PAZUZU, nové album norských ULVER, francouzské martial industrial projekty AUSWALHT, I.R.O.N. a LEGIONARII, znovu vydané album maďarských GIRE, což je vedlejší projekt Thy Catafalque, britskou doom metalovou kapelu OF SPIRE & THRONE a mnoho dalších.

18.03.2016

SOMNUS AETERNUS u EPIDEMIE RECORDS

Zvětšit obrázek - 160311-mg2v.jpgNovou akvizicí u labelu Epidemie Records se stává brněnská doom metalová kapela SOMNUS AETERNUS. Právě v těchto dnech dokončují své nové, v pořadí druhé album, které přinese 50 minut hutného doom metalu s drobnými vlivy různých hudebních stylů. Exulansis, jak se deska bude jmenovat, neortodoxním způsobem hudebně i lyricky zkoumá hranice ryzího šílenství a ryzího citu. Jeho premisou je, že ať se tyto odehrávají na pozadí každodenní rutiny, nebo velkolepých scenérií, jsou jediným skutečným důkazem toho, že jsme naživu. Album vyjde v limitované edici 300 ks ručně číslovaných digipacků s 12-ti str. bookletem, z nihž 50 ks bude navíc provedeno ve speciální sběratelské edici. Datum vydání je stanoveno na 1. 4. 2016 a o týden později, tedy 8. 4. 2016 proběhne křest v brněnském klubu Melodka. V polovině března také v našem e-shopu zahájíme předprodej.

Somnus Aeternus

12.02.2016

Nové album HEIDEN + podzimní aktualizace e-shopu EPIDEMIE RECORDS

Zvětšit obrázek - 151019-nj6o.jpgDnešním dnem startujeme předprodej nového cd "Na svůj příběh jsme sami" brněnské melancholické kapely HEIDEN. Následovník velice ceněných desek "Dolores" (2011) a "A kdybys nebyla, vymyslím si tě" (2013) vychází v limitované (300 ks) ručně číslované digipackové edici. Oficiální datum vydání je 1. 11. 2015, ale k rozesílání budeme mít cd o několik dní dříve. Album se tak pro vás může stát velmi příjemným společníkem pro nadcházející ponuré podzimní dny. Za speciální zvýhodněnou cenu také nabízíme nové album HEIDEN společně s rok starou deskou "Večernice – proplouváš" stylově (a dříve i personálně) spřízněných MORGUE SON. V nabídce máme i starší alba HEIDEN.

Též proběhla podzimní aktualizace e-shopu Epidemie Records. Novinek je opět celá řada. Máme dlouho očekávané album maďarského avantgardně metalového skvostu THY CATAFALQUE, novou desku polských pekelníků MGLA, krásné náladotvůrné album britských ANTIMATTER, řádnou funeral doom metalovou nálož finských SKEPTICISM, mezopotámský black metal v podání izraelských ARALLU, pagan metalovou živelnost lotyšských SKYFORGER, atmosférickou temnotu syrských THEORIA či velmi povedený živák moravských FORGOTTEN SILENCE. V tuto chvíli náš e-shop nabízí 1927 položek. Pro bližší prozkoumání navštivte náš e-shop na Epidemie Records e-shop a klikněte na Nové zboží.

19.10.2015

GALLILEOUS – Voodoom Protonauts CD

Zvětšit obrázek - 141121-59fj.jpgNové album polské kapely. Hutný valivý okultní psychedelický doom metal s vesmírnou hypnotickou atmosférou. Album vychází s krásným 12-ti str. bookletem v limitované edici 300 ks. V našem e-shopu je také možné objednat Voodoom Protonauts společně s předchozím albem Necrocosmos (2012) za zvýhodněnou cenu.

Gallileous

21.11.2014

MORGUE SON - Večernice - Proplouváš CD

Zvětšit obrázek - 141121-0bhh.jpgNové, třetí album moravské náladotvůrné kapely MORGUE SON. Atmosférické rockové album, které vzhlíží ke zlatým vintage časům. Pocitově balancuje mezi barovou atmosférou, psychedelií, klasicky rockovou rytmikou a melancholicko metalovými highlighty. I přes touhu v meditativní tvář a nejklidnější materiál v dosavadní práci kapely, neztrácí energii. Album obsahuje krásný 16-ti str. booklet a vychází v limitované edici 300 ručně číslovaných kusů. V našem e-shopu máme také první album Decadance (2010) a druhé Impure Speculum Replete With Eeriness (2012).

Morgue Son

21.11.2014

Jazyk

CZ EN

Připravujeme

DYING PASSION - Black Threads CD

19. 12. 2016

DWARFSTAR - Perplexing Reality CD

19. 12. 2016

O nás

Počátky vydavatelství EPIDEMIE RECORDS sahají do roku 1993, kdy se z malé distribuce fanzinů a demokazet zrodil D.I.Y. hardcore / punk / grind label.

V druhé polovině devadesátých let minulého století vcházíme ve známost jako vydavatelství orientující se především na death metal a grindcore, s občasnými výlety směrem k experimentálním žánrům.

Současný profil vydavatelství je jen velice těžko definovatelný, dáváme prostor rozličným hudebním žánrům, ale nejčastěji a nejraději vydáváme to, co se nejvíce líbí nám – drone, ambient, black metal, funeral doom, avantgardní metal. Velký důraz klademe také na grafické provedení a celkové zpracování vydávaných titulů, kterých máme doposud zrealizovaných více něž 80.

Kromě vydavatelské činnosti provozujeme také rozsáhlou distribuci hudebních nosičů formou zásilkové služby.

Příležitostně se také zabýváme pořádáním koncertů a děláme i klubový festival PRAGUE APOCALYPTIC EVENING, který si klade za cíl představit v Praze to nejlepší ze světové dark ambient / folk / industrial scény.